A LAbyrinth (szándékosan nagy L és A betűvel írva, utalva a helyszínre, Los Angelesre) című mozifilmben Johnny Depp alakítja majd Russel Poolet, azt a Los Angeles-i detektívet, aki ’97-ben ésszerű elméleteket gyártott Notorious B.I.G. és 2Pac meggyilkolásának ügyében.
Korrupt zsaruk lelkén száradhat Biggie és 2Pac halála
A bűnösöket az LAPD-n belül kereste; véleménye szerint a rendőrségre beépült gengszterek – korrupt zsaruk – vitték véghez a lövöldözést. Mindkét haláleset ugyanúgy zajlott le és máig megoldatlan bűntény: a rapper mellett lefékező autóból több lövés dördült, gyilkos sebeket okozva.
A szóbeszéd szerint 2Pac ’96-ban történt haláláért Notorious B.I.G. a felelős – mivel keményen rivalizáltak egymással – , és ez okozta a brooklyni rapper későbbi megölését is.
Russell Poole hónapokat töltött a két eset nyomozásával, majd ’99-ben az LAPD megfékezte az ügyet, és emiatt Poole felmondott. Állítólag politikai érdekek miatt állították le a nyomozást; nem akarták, hogy az O.J. Simpson botrányhoz hasonló cirkusz rengesse meg ismét a város életét. Poole tavaly elhunyt szívrohamban és nyomozási hagyatéka egy olyan elkötelezett detektív kezébe jutott, aki nem tartózkodik attól, hogy kibeszélje az igazságot.
Sylvester Stallone is érdeklődött a sztori iránt
Randall Sullivan forgatókönyvét már 2003-ban meg akarta filmesíteni Sylvester Stallone, de a projekt puszta tervezgetésen túl nem jutott. Valószínűleg a „Straight Outta Compton” hatalmas sikerének – világszerte több mint 200 millió dollár bevételt termelt – tudható be, hogy az amerikai filmgyártás észbe kapott: a rapperek történetére bizony van igény a mozilátogatók körében is.

Végül Brad Furman direktor csapott le a szkriptre, akinek „Az igazság ára” és a „Vakszerencse” című filmje vált ismertté hazánkban; utóbbi főszereplője Justin Timberlake és Ben Affleck, társproducere Leonardo DiCaprio, tehát nem amatőr filmesről van szó.
Premier időpont még nincs.

Szólj be!